niedziela, 29 września 2013

Etnoliga - Jesień 2013. Fundacja Usłyszeć Afrykę & My Baobab 3:4 FC Bródno

W trzeciej kolejce Etnoligi Fundacja Usłyszeć Afrykę & My Baobab spotkała się z FC Bródno. Zwyciężyła drużyna o krótszej nazwie. Wynik 4:3 mówi sam za siebie. Mecz był wyrównany i pełen walki. Mógł paść remis. Mogliśmy też wygrać.

Przed meczem nic nie zapowiadało dobrego występu. Próby skompletowania składu przyprawiły piszącego te słowa kapitana o ból głowy. Swoją nieobecność zgłosili gracze, którzy wyróżnili się w poprzednich spotkaniach - Andrzej i Turu. Nie mieliśmy też bramkarza. Ale w osłabionej drużynie FUA&MB zapanowała mobilizacja. Każdy z siedmiu zawodników, którzy przybyli na mecz dał z siebie wszystko. Mimo, że w założeniu byliśmy ustawieni defensywnie to większość meczu (podobno) - tak usłyszałem do jednego z kibiców - gościliśmy pod polem karnym FC Bródno. (Podejrzewam, że chodzi tu głównie o końcówkę meczu kiedy goniliśmy wynik). Każdy z zawodników zasługuje na pochwałę. Tomek Dz. chociaż obiecał stać na bramce jedną połowę bronił cały mecz. Obronił kilka sytuacji i odważnie wychodził na przedpole. Dominik szarżował na lewej flance mijając zawodników z Bródna jak tyczki. Adam i Maria strzelili po golu. Miriam walczyła w środku pola, Marcin poświęcił nogę i wywalczył karnego, którego strzelił kapitan Maciek-Monsti.
Wynik zmieniał się w następująco: 2:0 dla Bródna. Przed przerwą golami Marii i Adama wyrównaliśmy. W drugiej połowie znów wpuściliśmy dwie bramki odpowiadając golem z karnego. Mieliśmy też kilka dobrych sytuacji. Na przykład Maria trafiła bezpośrednio z autu. Niestety piłka nie dotknęła żadnego z graczy i gol nie został uznany. Z autu strzelał też Maciek, ale piłka odbiła się od słupka. Nikt nie dostawił nogi. Wynik się nie zmienił. Zostało 3-4 dla Bródna. Szkoda.
Mimo porażki wzrosło morale, bo gra była całkiem dobra. Za tydzień zwycięstwo!