niedziela, 2 czerwca 2013

Etnoliga 2013. Edycja wiosenna. Fundacja Usłyszeć Afrykę & My Baobab 2 - 1 International FC

International FC i FUA & MB
Zeszłotygodniowa wygrana podziałała na naszych zawodników mobilizująco. Po kolejce rozgrywanej 1 czerwca 2013  Fundacja Usłyszeć Afrykę & My Baobab znów może świętować zwycięstwo! 2-1!
Spotkanie z International FC prawdopodobnie będzie jednym z tych, które na dłużej zapadną w naszej pamięci. A to dlatego, że był to mecz walki, w którym trafiliśmy na przeciwnika na naszym poziomie i dzięki dobrej postawie całego zespołu potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstw na naszą stronę.

Turu wykonujący rzut karny
Należy pochwalić wszystkich zawodników, ale szczególne wyróżnienia należą się Turowi, Marii, Stefano i Tomkowi S.. Tytuł "man of the match" należy przyznać Turowi, który strzelił obie bramki. I to grając - przez niemal przez cały mecz - na obronie. W pierwszej połowie otwierając wynik strzelił gola z własnej połowy. Posłał górną piłkę w pole karne  Internationalu. Maria, która była adresatem podania, przepuściła futbolówkę jednocześnie ustawiając się w taki sposób, że bramkarz nie miał możliwości interwencji.
Pojedynek (na miny)
Drugą bramkę Turu zdobył z rzutu karnego. Karny wywalczył Stefano, w starciu z bramkarzem Internationalu. Turu wiedząc, że ma dobry dzień, od razu zgłosił się jako wykonawca "jedenastki". Wiedział co robi. Pokonał bramkarza pewnym strzałem obok słupka, dając nam prowadzenie i zwycięstwo 2-1.
Pochwalić też należy naszego Bramkarza Założyciela - Tomka S., który zaliczył kilka udanych interwencji. Szczególnie efektowne było piąstkowanie wysokich piłek. W bramkarskiej pracy pomogły mu rękawice pożyczone od Damiana - Brankarza Do Wzięcia, który sam się wypożyczył do naszej drużyny. Tym razem zagrał w polu. Widać to nawet na zdjęciu. Nasi pozostali zawodnicy - Tomek Dz., Maciek, Król P. zagrali na swoim, normalnym poziomie.

Wracając jeszcze na chwilę do najlepszego zawodnika meczu... Należy ubolewać, że nie będzie go za tydzień w szeregach zawodników Fundacji Usłyszeć Afrykę & My Baobab. Należy go usprawiedliwić, bo będzie na ślubie. I to własnym! Najgorsze, że na ślub zabiera połowę naszego składu. Miejmy nadzieję, że w czasie wesela będzie czas na ustalanie taktyki na rundę pucharową, w której jesteśmy jedną nogą.
Życzymy Turowi wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia! Pozdrawiamy małżonkę. Nich Wam się układa w życiu co najmniej tak samo dobrze jak nam w ostatnim meczu ;)